Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Συνέχισε με νίκη ο Απόλλωνας την καλή πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής

Τρίτη συνεχόμενη και άνετη νίκη για τους "πορτοκαλί". Αυτήν τη φορά το θύμα ήταν ο Τορωναίος Συκιάς.
Ένα υγιεινό Σαββατιάτικο απόγευμα εξελίχθηκε για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ η αναμέτρηση με την Συκιά για την 10η αγωνιστική της Α' Χαλκιδικής.
Η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ήταν μεγάλη. Οι φιλοξενούμενοι σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν απείλησαν σχεδόν καθόλου την εστία του Καραβελίδη.
Αντίθετα ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ από την αρχή έδειξε τις άγριες διαθέσεις του.

Την σειρά των τερμάτων άνοιξε ο Δημογκίκος στο 37' λεπτό.
Το 2-0 έγινε από τον Μπουλγκουρίδη Γιώργο στο 53' λεπτό. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο αδελφός του Λευτέρης στο 60' λεπτό.

Το σκορ θα έπαιρνε τεράστιες διαστάσεις αν δεν αστοχούσε σε δυο κλασικά τετ-α-τετ ο ίδιος παίχτης.
Από τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ όλοι οι παίχτες διακρίθηκαν.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, της Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής.